Měření a řízení přes internet

Raspberry PI

Raspberry PI (RPI) je základní stavební prvek v komunikaci systému SensorFor s cloud serverem. Kromě předinstalovaného systému typu linux obsahuje také program pro komunikaci s cloud serverem. Vše je tedy již připraveno od výrobce, stačí jen připojit napájení a ethernetovým kabelem připojit RPI do lokální sítě, ze které je přístup na internet. 

RPI - centrální prvek systému, koordinuje komunikaci mezi senzory / akutátory a cloud serverem

 

NT3-AB4 nebo NT3-DN4

Brány NT3-AB4 a NT3-DN4 slouží pro propojení senzorů a aktuátorů s lokální sítí, ve které se nachází RPI. Pokud plánujete jednotlivá zařízení systému SensorFor využívat nesdíleně, není nutné při použití zámku zařízení měnit defaultní heslo (více ZDE). Instalace pak probíhá pouhým připojením napájecího kabelu a ethernetového kabelu lokální sítě. 

NT3-AB4 a NT3-DN4 - Brány pro ethernetové připojení senzorů a aktuátorů k Raspberry PI

 

Senzory a aktuátory

Pokud máme nainstalovány všechny potřebné brány, ke každé z nich připojíme libovolně zvolené moduly se senzory a aktuátory. Nic víc není potřeba řešit, vše ostatní již probíhá automatizovaně. Nově nainstalované prvky systému SensorFor vytvoří komunikační síť do jednotek až desítek vteřin. Nyní můžete přejít k registraci uživatele a následně k registraci všech vašich zařízení.

Některé typy senzorů a aktuátorů dostupné pro internet věcí

Referenční systém "Dům"

Referenční systém "Dílna"

Referenční systém "Prostředí"

Referenční systém "Kotel"

Referenční systém "Bezpečí"

Referenční systém "Brána"

Referenční systém "Zaplavení"

Referenční systém "Teplota"